... alebo po slovensky, často kladené otázky.

Tu sme sa pre vás snažili zhrnúť vaše najčastejšie otázky k našim službám a produktom. Ak by ste tam nenašli odpoveď na tú svoju, neváhajte nás prosím kontaktovať. Veľmi radi vám odpovieme. 

1. Koľko trvá čistenie a údržba?

Celé čistenie, údržba a následná impregnácia trvá od 5 do 7 dní. V závislosti od typu oblečenia a jeho materiálu. Kožené oblečenie zaberie väčšinou najviac času. 

2. Čo všetko je v službe čistenia a údržby zahrnuté?

V rámci čistenia a údržby vykonávame nasledovné úkony a postupy: základné čistenie, kde odev zbavíme hrubých nečistôt. Nasleduje hĺbkové čistenie špeciálnymi čističmi, samozrejme ručne. Potom čistíme interiér oblečenia, jeho súčasti a prípadne termo vložky. Toto prebieha jednak manuálne a jednak pomocou ozónovej kúpele alebo aplikáciou dezinfekčných roztokov. Následne sa oblečenie nechá schnúť. Po vyschnutí  kontrolujeme poškodenia. Drobné poškodenia ako povolený švík, vyskočená spona, prípadne uvoľnený gombík, opravíme (toto je v rámci ceny čistenia). Vážnejšie poškodenia sa konzultujú so zákazníkom a následne sa (väčšinou) opravia (toto nie je v rámci ceny čistenia).  Nasleduje impregnácia oblečenia. Impregnujeme ako kožené tak i textilné oblečenie, samozrejme každé iným prípravkom. Po vyschnutí impregnácie (pri textile cca 1 hodina, pri koži aj 12 hodín) premažeme všetky zipsy špeciálnym roztokom. Následne sa oblečenie zabalí a odvezie zákazníkovi. 

3. Ako a kde prebieha odovzdanie oblečenia do vašej čistiarne?

Vo väčšine prípadov si pre oblečenie chodíme sami. So zákazníkom si dohodneme deň, predbežnú hodinu a miesto stretnutia, kde pre oblečenie osobne prídeme. Tento spôsob sa rokmi osvedčil aj nám aj našim klientom. Služba je v rámci ceny za čistenie a zákazník neplatí nič navyše. Je jedno odkiaľ je. Oblasť Bratislavy a cca 100 km od nej (všetkými smermi), vyzdvihujeme do 24 hodín. Vzdialenejšie oblasti po dohode , väčšinou ale raz týždenne. Druhým spôsobom ako ku nám dopraviť vaše oblečenie je, nechať ho u niektorého z našich partnerov, kde si ho následne prevezmeme a tam vám ho potom aj vyčistené privezieme späť. Zoznam týchto partnerov nájdete na našich stránkach v sekcii partneri.  

4. Nebývam na slovensku. máte pobočky aj v iných krajinách?

V iných krajinách pobočky nemáme. Pohybujeme sa však pravidelne po Čechách, Rakúsku, Maďarsku a vieme s vami prevzatie vášho oblečenia dohodnúť a zorganizovať v priebehu 7 dní. Samozrejme následne ho aj doručiť späť ku vám. 

5. Čistíte aj nemotorkárske oblečenie a veci?

Áno čistíme, ale len kožené. Môžete ku nám priniesť bundy, nohavice, kabelky, topánky, čižmy, tašky, brašne, kufríky, sedlá na kone a podobne. Bežnému textilnému oblečeniu alebo iným textilným výrobkom sa nevenujeme.